Články autora
< návrat zpět
PF 2017
Přečtěte si přáníčko od našeho vedoucího pionýrské skupiny.A přáníčka od oddílů.
Vánoční turnaj v šipkách
ŠK Mistři vrhu společně s P3 pořádali 23. 12. 2016 Vánoční turnaj v šipkách v nepomuckém Goalissimu, kterého se zúčastnilo 12 lidí. Registrace začala od 15:00, během které probíhal i trénink hráčů. Hrálo se standardně na 501 bodů a dva vyhrané legy.Výsledky turnaje po rozkliknutí nadpisu. *JB
Vánoční turnaj-stolní tenis
18. 12. 2016 se v nepomucké sportovní hale uskutečnil pionýrský turnaj ve stolním tenise, kterého se zúčastnilo kolem 60 osob, načež 46 bylo hrajících. Tito hráči se rozdělili do celkových 5 kategorií. Vítěz každé ze skupin si mohl domů odnést speciální odměnu, a sice živého kapra. Nicméně ani další místa nezůstala na suchu - druzí a třetí si mohli odnést diplom a cenu dle výběru, na ostatní čekala alespoň nějaká drobnost - svazek jmelí, psací potřeby a nebo třeba kalendář. Během necelých 8 hodin se stihlo odehrát 182 zápasů, které se vždy hrály na 2 vítězné sety a přinesly velice zajímavé výsledky, které jsou následující(rozklikni nadpis) *JB
Vánoce se Santou
Náš sněhulák ukazuje 21.12.2016 a že Vánoce už tady budou za tři dny. Venku nám pořádně zamrzlo a k nám na klubovnu přijel dokonce Santa. Povídali jsme si o vánočních zvycích, některé jsme dokonce i vyzkoušeli. Zahráli jsme si stromečkové bingo při kterém byly soutěže v šikovnosti. Ochutnali jsme přinesené vánoční cukroví, chutnalo samozřejmě jako od maminky. Nechyběla diskotéka v bílém a naše oblíbené taneční hry. Santa Míra nám popřál hezké vánoční svátky, hodně dárků pod stromečkem a vypravili jsme se domů.Ještě zítra do školy a potom budou už prázdniny.*MD
Vánoční přespání s Pusíkem...
Náš vánoční pobyt byl opět tvořivý. Zdobili jsme perníčky, skládali ubrousky a vytvářeli ozdobné košíčky. Nechyběla diskoška a povídání na postelích. Po sobotní snídani se vydařila vánoční hvězda z korálků a zejména vánoční stromeček udělaný z knížky. Pak už na nás čekal úklid a rozloučení.*MD
Vánoční výprava s Pusíkem
Do Plzně na naši vánoční výpravu se nás vypravilo devatenáct. Čtrnáct dětí a pět dospělých. Počasí nebylo vánoční, ale spíš velikonoční. Svezli jsme se rychlíkem a pak tramvají. K zoologické zahradě už pěšky. Prohlédli jsme si většinu pavilonů a nejvíc se líbili lemuři, želvy, šelmy a vydrýsek. Pěšky jsme došli okolo Kalikova mlýna na náměstí. Shlédli jsme výstavku Plzeňský betlém v radnici města. Prošli jsme vánoční trh okolo kolotoče, stromečku a dřevěného betlému. Prohlédli jsme si muzeum loutek na náměstí, vyzkoušeli maňásky a marionety. Vyfotili jsme u Špejbla a Hurvínka. Pak už nás čekala cesta osvětlenou Plzní a vlakem domů.*MD
Klub P5 měl také bowling
Tak jako každý rok, tak i letos 10.12.2016 uspořádala skupina P5, při pionýrské skupině Nepomuk, vánoční turnaj jednotlivců v bowlingu. Místo konání Éčko v Plzni. Turnaje se zúčastnilo 8 dospělých a 5 dětí.Turnaj dětí byl zahájen prvním kolem v 11,00 hodin a ukončen posledním hodem ve 13,00 hodin. Následovalo předání pamětních listů s výsledky jednotlivých hodů a předáním odměn dětem. Turnaj dospělých byl zahájen ve 14,00 hodin a ukončen v 16,00 hodin.Všichni účastníci se dobře bavili a ve sportovním duchu bojovali o co nejlepší výsledek .*MH
Vánoční bowlin P2
Jako každý rok již tradičně se přebudovský II. běh sešel porovnat své síly na předvánočním bowlingu. Letos nás navštívili i vzdálenější členové ze západních Čech. A boj to byl obrovský. Možná i proto, že jako motivace byly tentokrát pro vítěze připravené krásné ceny a tou nejhlavnější byl putovní pohár, na kterém bude zvěčněno jméno vítěze. Pro letošní rok poskytne poháru domov Pavel Rak v kategorii mužů, který cenu ukořistil za na skvěle naházených 166 bodů a v kategorii křehkých žen uloží pohár do peřinek Hanka Kottková, která si jej zasloužila za zlehka naházených 115 bodů. Vítězům gratulujeme a doufáme, že příští rok se posunou poháry i dalším šťastlivcům. *LB
Nebe-Peklo - Pohádková půda
Oddíl Pusík připravil na neděli naši tradiční předmikulášskou akci Nebe- Peklo - Pohádková půda. Víc jak dvacet organizátoru připravilo zejména pro děti pěkný večerní zážitek s čerty a Mikulášem. Nechyběla také procházka po pohádkové půdě v doprovodu vodníků. V klubovně byla také vánoční výstavky výrobků oddílu Pusík a Knoflíci doplněná adventními kalendáři. Občerstvení bylo také pekelné. Večer se nám určitě vydařil.*MD
Babety tvoří vánočně
V naší babeťácké klubovně proběhlo 1.12.2016 tradiční tvoření. Práce se samotvrdnoucí hmotou, dráty – zápichy, andílci, šití bylinných pytlíčků, ….. . Naši tvorbu jsme prezentovali na Vánoční výstavě v Neurazech v našem provizorním stanu v sobotu 3.12.2016.*MS
Předmikulášská na florbale
Sportovní hala,29.11. 2016 a na florbale jsme zpestřili klasickou schůzku krabicí SNICKERS – když máš hlad nejsi to ty. Soutěže a střelba na bránu, pak sladká odměna.*MS
Adventní dílna pro rodiče a přátele pionýra
Výtvarné dílny pro rodiče mají u nás již dlouholetou tradici. Setkáváme se s nimi třikrát do roka před vánoci, velikonočními svátky a při ukončením pionýrského roku. Dílna je doplněna vždy o výstavku výrobků, promítání fotografií a něco dobrého na stole také nechybí. Povídáme si s rodiči o práci našich výtvarných oddílů Pusík a Knoflíci a jsme rádi za náměty na nějaké to vylepšení naší činnosti. Hlavní náplní však je také tvoření a vyzkoušení zda nezapomněli používat nůžky, tavnou pistoli ap. Vždy vzniknou nádherné dekorace a výzdoba do oken a místnostní. Z letošní adventní dílny (22.11.2016) si rodiče odnesli ozdobný květináč s figurkami sněhuláka, Santy a soba. Spokojenost z večera byla jak na straně rodičů tak i organizátorů dílny.
Poslední šplouchnutí na Úslavě
O víkendu 11. 11. - 13. 11. 2016 se uskutečnilo Poslední šplouchnutí na Úslavě, kterého se zúčastnilo 6 lidí. Účast proto byla nadmíru uspokojující, vzhledem k tomu, že se voda sjížděla v - 4°C. V pátek jsme všichni přespali ve Vrčeni pod širákem, odkud jsme ráno vyrazili směrem Blovice, kde jsme již po pěti hodinách obědvali. Poté jsme přespali u Lukáše Milforta, který s námi také absolvoval cestu. Zde jsme měli k dispozici i gril, a tak jsme si vesele v minusových teplotních hodnotách dělali maso na grilu. V neděli jsme tedy vrazili na závěrečnou část etapy, a sice Blovice - Starý Plzenec. Během této cesty jsme doslova proráželi ledy. Byla ale velmi zajímavá, jelikož jsme ji využili ke hře na kytaru, Prší a hraní dalších vedlejších her. Tímto bych chtěl poděkovat všem zúčastněným, že jsme se opět sešli na posledním, tentokrát listopadovém, posledním šplouchnutí, a doufám, že se všichni opět uvidíme v únoru na otevírání a že přibude alespoň jedna loď.*JB
IX.výroční zasedání Pionýra v Pardubicích
Výročního zasedání Pionýra v Pardubicích dne 12.11.2016 se zúčastnili i zástupci naší pionýrské skupiny V.Horník, M.Hons a M.Rak. Milan Rak byl zvolen do Ústřední revizní komise Pionýra. Předsedou Pionýra byl opětovně zvolen Martin Bělohlávek. Víc po rozkliknutí nadpisu článku.
P2 v listopadu tradičně na Chvalov
Chvalov 4.-6.11.2016 Přečěte si celý článek od Mejly.